Historia Forda Mustanga, czyli kilka słów o kultowym samochodzie

Wynajem auta na imprezy okolicznościowe
Maj 5, 2018
Jak udekorować samochód do ślubu, czyli więcej nie zawsze znaczy lepiej
Czerwiec 5, 2018
Show all

Rozważasz wynajem absolutnie wyjątkowego złotego Mustanga na sesje zdjęciową, firmowy event czy też najważniejszy dzień w swoim życiu, czyli ślub? Zastanawiasz się czy to, aby na pewno dobry wybór? Co jeszcze, prócz przepięknego, niespotykanego wręcz w świecie motoryzacji koloru sprawia, że jest to samochód na miarę tak istotnego wydarzenia? Wystarczy, że zapoznasz się z historią pojazdu, jakim jest Ford Mustang. Z pewnością utwierdzi Cię to w przekonaniu, że będzie to właściwy samochodów na właściwym miejscu.

Rok 1964, czyli premiera Forda Mustanga oraz dalsze jego losy

Historia Mustanga rozpoczyna się 17 kwietnia 1964 roku, kiedy to światowej już sławy koncern motoryzacyjny Ford podczas targów w Nowym Jorku oficjalnie zaprezentował pod tą nazwą auto sportowe stworzone z myślą o wchodzącym w dorosłość pokoleniu baby boomers. Jako, że jego cena w porównaniu do klasy, jaką reprezentował była naprawdę atrakcyjna, Mustang szybko zyskał ogromną popularność. Właściwie już pierwszego dnia złożono 20 tysięcy zamówień na ten pojazd. Charakterystyczne logo przedstawiające galopującego konia znalazło się wśród grona najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych na świecie. Z biegiem lat tworzono kolejne modele i edycje kultowego auta – po Mustangu I (1964-1973) produkowano generację II (1974-1978), III (1979-1993), IV (1994-2004) i V (2005-2014). Obecnie, tj. od roku 2014 wychodzą najnowsze wersje tego samochodu. Z każdym kolejnym modelem jest on unowocześniany i ulepszany, zarówno pod względem czysto technicznym i technologicznym, jak i wizualnym.

Mustang – samochód przeznaczony do wielkich rzeczy

Już w momencie wypuszczenia na rynek pierwszego Forda Mustanga dało się zauważyć, że nie będzie to seria pojazdów takich, jak wszystkie inne, którymi wówczas jeździło się po ulicach Stanów Zjednoczonych. Mustang stał się bowiem istotnym elementem popkultury. Po dziś dzień możemy obserwować go na torach wyścigowych, a także w słynnych produkcjach filmowych i sesjach zdjęciowych. Jego miniaturki znajdziemy zaś pośród zabawek dla dzieci. A zatem, nie ma co dłużej się zastanawiać, proponowany przez nas złoty Mustang to auto wyjątkowe i do wyjątkowych rzeczy stworzone.