Jaki kolor samochodu do ślubu?

Jak udekorować samochód do ślubu, czyli więcej nie zawsze znaczy lepiej
Czerwiec 5, 2018
Show all

Choć niektórym może wydawać się to dziwne w rzeczywistości bywa tak, że wybór auta, jakim przyszła Para Młoda pojedzie do ślubu jest dla narzeczonych często tak trudny i ważny, jak wynajęcie właściwej sali i zespołu, a nawet dopasowanie wymarzonej sukni i eleganckiego garnituru. Po dłuższym zastanowieniu powinniśmy jednak zrozumieć, że to właśnie takie elementy decydują o wyjątkowości najważniejszego dnia w życiu. Sporo czasu poświęcamy więc na znalezienie odpowiedniego pojazdu zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Nawet jeśli uda nam się skonkretyzować swoje oczekiwania co do marki i modelu wciąż pozostaje kwestia tego, jaki kolor samochodu do ślubu będzie najlepiej pasował do stylistyki imprezy.

Marka i model

Wszyscy przyszli nowożeńcy, a przynajmniej większość z nich rozpoczyna poszukiwania samochodu do ślubu od wyboru marki i modelu. I nic w tym dziwnego. Każdy z nas ma nieco inny styl, w związku z czym podobają nam się inne rodzaje pojazdów. Do jednych pasuje retro ogórek lub oldschoolowy garbus, dla innych idealna będzie limuzyna bądź też nowoczesny pojazd sportowy. Wielu z nas wykorzystuje też ślub jako niepowtarzalną szansę ku temu, by przejechać się autem, o jakim zawsze marzyliśmy, np. Mustangiem. Kiedy przez te wszystkie miesiące intensywnych przygotowań musimy decydować o tylu rzeczach zapominamy natomiast o tym, jakie znaczenie ma kolor samochodu.

Najczęściej wybierane kolory samochodów do ślubu

Zdecydowanie najpopularniejszymi kolorami samochodów ślubnych, szczególnie tych nowoczesnych są biały i czarny. Ten pierwszy jest chętnie wybierany ze względu na swój symboliczny charakter – czystość, niewinność, przez co doskonale wpisuje się w klimat uroczystości. Czarny to z kolei klasyka, elegancja. W przypadku samochodów zabytkowych panuje zdecydowanie większa swoboda co do barw i odcieni. W ogóle obecnie jesteśmy odważniejsi co do kolorów aut weselnych niż jeszcze kilka lat temu – pojawiają się gołąbkowe szarości, srebra, granaty, bordo. Ci, którym szczególnie zależy na oryginalności coraz chętniej wybierają zaś złoto.

Kolor samochodu do ślubu a dekoracje i inne

Niewątpliwie kolor samochodu ślubnego powinien współgrać z kolorami wiązanek, dodatków i innych. Musi też wpisywać się w ustaloną stylistykę. Warto jednak mieć na uwadze, że z białym samochodem będzie zlewała się biała suknia Panny Młodej, a z czarnym ciemny garnitur Pana Młodego. Będzie to szczególnie uciążliwie, jeśli w planie mamy wykorzystanie tego samego pojazdu również w sesji ślubnej. Doskonały kontrast zarówno do jasnych, jak i ciemnych strojów, a także bordowej wiązanki stworzy zaś złoty Mustang. Zwłaszcza, że będzie pięknie nawiązywał do złotej biżuterii, w tym obrączek będących znakiem małżeństwa, a także złotych wstążek i innych.